Realitná kríza je nevyhnutná
15. 03. 2018

Realitná kríza je nevyhnutná

Keď niečo trvá, zvykneme si na to. A zmena potom bolí. Veľmi. Pred 10timi rokmi prišla posledná realitná,  ak chcete ekonomická kríza. Do tej doby sme mali pocit, že rast nehnuteľností je vlastne samozrejmosť.

Ako sa na krízu pripraviť?

Warren Buffett povedal, že kríza je príležitosť.

Uvažujete o predaji nehnuteľnosti? Tak teraz je najlepší čas na predaj za posledných 10 rokov. Možno ešte ceny porastú, ale možno už nie. Až sa ceny prepadnú o desiatky percent, potom už bude neskoro predávať. Bude lepšie kupovať.

A kedy presne príde ta kríza?

Väčšina z nás má pocit, že kríza už bola a že bude už len dobre. Toto si mysleli aj v iných štátoch:

1998 Rusko bolo tak zadlžené, že devalvovalo národnú menu.

1997 Thajsko na tom bolo tak zle, že ich menu nahradil dolár.

1992 Británia vykrvácala sumou 3,5 miliardy libier.

1990 Japonsko a ich realitná kríza, ceny padaly o 50%.

1989 USA-  Američania si nesprávne požičiavali a spôsobili škodu vo výške 88 miliárd dolárov. Niečo podobné zvládli opakovať za necelých 10 rokov.

V roku 2008 ovplyvnila kríza v USA celý svet. Tridsať štátov zaznamenalo pokles cien nehnuteľností. Niektoré štáty to bolelo skutočne dosť. Spomeňme si na Grécko.

Všetky tieto udalosti pohli s cenami nehnuteľností. Viac alebo menej ale vždy smerom dole.

Na mieste nie je otázka, či kríza - pokles cien príde alebo nepríde. Je iba otázkou kedy príde.

A kedy teda kríza príde? Podľa realitného experta Tomáša Kučeru môžeme skutočne iba odhadovať. Vraj sa začne "niečo" okolo roku 2022. A to je už onedlho.

Vlastimil Beseda
Autor: Vlastimil Beseda

Chcete predať váš byt, rodinný dom, pozemok lepšie a za viac ?

Toto osobný web realitného makléra, v ktorom okrem predaja pomáham radami zadarmo.

Získate tu praxou overený návod, ako predať vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu, ale aj odpovede na vaše otázky týkajúce sa nielen predaja nehnuteľností, realitné tipy, články a iné zaujímavosti. Verím, že vám to pomôže v rozhodovaní a že si na predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

V dnešnej rýchlej dobe sú kvalitné informácie veľmi dôležité. Za každým predajom nehnuteľnosti sa totiž skrýva ľudský príbeh. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani maklér. 

Záleží mi na vykonaní kvalitnej práce a na spokojnosti klienta. A zároveň dbám na svojom dobrom mene a povesti. Preto, ak si myslíte, že budem s vami vo všetkom súhlasiť, tak ani nečítajte ďalej a radšej si nájdite iného makléra.

Počas mojej 10 ročnej praxe som zrealizoval viac ako 350 predajov a prenájmov, či už ako realitný maklér, alebo ako majiteľ realitnej kancelárie BV REAL so svojími maklérmi.

Vyškolil som 12 realitných maklérov, viacerí z nich sú spoľahliví makléri aj v súčasnosti.   

Ak chcete využiť moje skúsenosti a informácie vo svoj prospech, alebo chcete byt realitným maklérom, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem na dobrej káve.

E-book zadarmo

Stiahnite si " 7 najčastejších chýb " a vyhnete sa prešľapom pri predaji.

spracovaním osobných údajov

E-book zadarmo

Stiahnite si " 7 najčastejších chýb " a vyhnete sa prešľapom pri predaji.

spracovaním osobných údajov