Prečo chceme za svoju nehnuteľnosť toľko peňazí?
15. 04. 2018

Prečo chceme za svoju nehnuteľnosť toľko peňazí?

Iste, všeci chceme za svoju nehnuteľnosť dostať maximum, pokiaľ ju predávame. Prax je však taká, že naša predstava o získanej sume býva často nereálna. Čo to spôsobuje?

Realitný maklér má snahu na základe skúseností, praxe i cenových máp majiteľovi nehnuteľnosti dobre poradiť. Majiteľ nehnuteľnosti to ale často vidí naopak. Prečo?

V roku 2015 vydal Journal of Housing Economics veľmi zaujímavú štúdiu. Ľudia nadhodnocujú ceny nehnuteľností o 8%. Ale len v prípade, že sa jedná o tú ich. V prípade, že sa nejedná o ich nehnuteľnosť, jej cenu nenadhodnocujú. Tento efekt má dokonca aj svoj ekonomický názov - Endowment efekt. Alebo tiež vlastnícky či majetnícky efekt.

Inými slovami, pri tei istej veci robí človek cenový rozdiel medzi cenou, za ktorú je ochotný predať a za ktorú je ochotný kúpiť. Napríklad úplne rovnaký byt budeme chcieť predať vždy za viac, než za koľko by sme ho boli ochotný kúpiť. A pre zaujímavosť, zďaleka sa to netýka len nehnuteľností, ale v podstate čohokoľvek nami vlastneného.

 

A dôvody?

1. Citové puto. K veciam, ktoré vlastníme si vytvárame citové puto. A sme teda ochotný sa ich vzdať iba za vyššiu sumu, ktorá nám tento cit "nahradí".

2. Blud utopených nákladov. Ako majitelia mávame pocit, že predajom musíme získať investovane náklady. Za kuchynskú linku v hodnote 4 000 Eur už ale nikdy rovnakú sumu nedostaneme.

3. Ikea efekt. Ak sme v nehnuteľnosť sami vymaľovali, vešali lustre či pokladali podlahu, tak to všetko spôsobí vyššie zmienený efekt o nereálnej predstave ceny.

 

Ako z toho von?

Skúste si predstaviť, že vo vašej nehnuteľnosti bývajú úplne cudzí ľudia, Osloboďte sa od citových väzieb a položte si otázku. Koľko by som bol ochotný za takú nehnuteľnosť zaplatiť ja?

Pokiaľ už nehnuteľnosť predávate a nedarí sa vám to, zrejme sa vám prihodil Endowment efekt a požadujete za ňu až príliš vysokú cenu.

Nechajte si poradiť od profesionálneho makléra. Možno sa vám zo začiatku nebude páčit, ale naozajstný profesionál vám skutočne vie poradiť dobre.

Vlastimil Beseda
Autor: Vlastimil Beseda

Chcete predať váš byt, rodinný dom, pozemok lepšie a za viac ?

Toto osobný web realitného makléra, v ktorom okrem predaja pomáham radami zadarmo.

Získate tu praxou overený návod, ako predať vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu, ale aj odpovede na vaše otázky týkajúce sa nielen predaja nehnuteľností, realitné tipy, články a iné zaujímavosti. Verím, že vám to pomôže v rozhodovaní a že si na predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

V dnešnej rýchlej dobe sú kvalitné informácie veľmi dôležité. Za každým predajom nehnuteľnosti sa totiž skrýva ľudský príbeh. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani maklér. 

Záleží mi na vykonaní kvalitnej práce a na spokojnosti klienta. A zároveň dbám na svojom dobrom mene a povesti. Preto, ak si myslíte, že budem s vami vo všetkom súhlasiť, tak ani nečítajte ďalej a radšej si nájdite iného makléra.

Počas mojej 10 ročnej praxe som zrealizoval viac ako 350 predajov a prenájmov, či už ako realitný maklér, alebo ako majiteľ realitnej kancelárie BV REAL so svojími maklérmi.

Vyškolil som 12 realitných maklérov, viacerí z nich sú spoľahliví makléri aj v súčasnosti.   

Ak chcete využiť moje skúsenosti a informácie vo svoj prospech, alebo chcete byt realitným maklérom, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem na dobrej káve.

E-book zadarmo

Stiahnite si " 7 najčastejších chýb " a vyhnete sa prešľapom pri predaji.

spracovaním osobných údajov

E-book zadarmo

Stiahnite si " 7 najčastejších chýb " a vyhnete sa prešľapom pri predaji.

spracovaním osobných údajov