AKO KUPUJÚCI O PENIAZE PRIŠIEL
02. 07. 2018

AKO KUPUJÚCI O PENIAZE PRIŠIEL

"Chceli sme si s manželom kúpiť byt za pomoci rodičov, aby sme si nemuseli brať hypotéku". Hovorí Andrea Koubková. "Občas sme prešli realitné weby na internete. Čas nás netlačil, nikam sme sa neponáhľali. Koncom leta nám manželovi rodičia povedali, že susedka v seniorskom veku, ktorá býva v rovnakom dome ako oni, sa sťahuje k synovi na Moravu a plánuje svoj byt predať, "vysvetľuje Andrea.

Mladí manželia sa obrátili na predávajúcu a prejavili záujem. Peniaze mali pripravené v hotovosti, preto stiahli z internetu príslušnú zmluvu s tým, že všetko vyriešia bez makléra a advokátov. Prečo aj nie, veď si vzájomne dôverovali.

Všetko podpísali, vložili na katastri a pani predávajúcej poslali peniaze. Popisuje rýchly proces Andrea.

Asi po piatich týždňoch od podpisu zmluvy prišiel list z katastra nehnuteľností s oznámením o pozastavení konania z dôvodu nedostatkov v kúpnej zmluve. Bolo nutné doplniť niektoré informácie a podstatné skutočnosti. Mladí manželia preto kontaktovali predávajúcu, aby požadované informácie doplnila a obratom podala na kataster.

"Syn predávajúcej nám ale úplne vyrazil dych. Jeho mamička vraj prekonala pred dvoma týždňami mozgovú príhodu. Od tej doby je v nemocnici, napojená na prístroje a nie je schopná vôbec komunikovať. Musím sa priznať, že sa mi v tej chvíli urobilo naozaj zle. V prvom rade mi bolo susedky veľmi ľúto, zároveň som sa desila, čo to všetko môže znamenať pre nás. Behom chvíle sme sa ocitli v situácii, keď bývame v byte, ktorý právne nie je náš. Navyše sme bez peňazí, pretože ich  už dávno má na účte predávajúca," dopĺňa Andrea.

Tento príbeh, ktorý nie je ojedinelý, sa nedávno objavil na stránkach iDNES.cz. Tak ma napadlo ho umiestniť aj sem, aby sa predávajúci aj kupujúci vyvarovali chybám, ktoré už urobili iní.

Pustiť sa do predaja či kupovania nehnuteľnosti bez asistencie profesionála je riziko, ktoré môže stať aj stovky tisíc eur. Áno, 100x sa nestane nič, ale potom...

Ak chcete poradiť pri Vašom dôležitom kroku, neváhajte ma kontaktovať.

Vlastimil Beseda
Autor: Vlastimil Beseda

Chcete predať váš byt, rodinný dom, pozemok lepšie a za viac ?

Zadarmo získajte praxou overený návod, ako predať vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu, ale aj odpovede na vaše otázky týkajúce sa nielen predaja nehnuteľností, realitné tipy, články a iné zaujímavosti. Verím, že vám to pomôže v rozhodovaní a že si na predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

V dnešnej rýchlej dobe sú kvalitné informácie veľmi dôležité. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani maklér. 

Záleží mi na vykonaní kvalitnej práce a na spokojnosti klienta. A zároveň dbám na svojom dobrom mene a povesti. Preto, ak si myslíte, že budem s vami vo všetkom súhlasiť, tak ani nečítajte ďalej a radšej si nájdite iného makléra.

Počas mojej 10 ročnej praxe som zrealizoval viac ako 350 predajov a prenájmov, či už ako realitný maklér, alebo ako majiteľ realitnej kancelárie BV REAL so svojími maklérmi.

Vyškolil som 12 realitných maklérov, viacerí z nich sú spoľahliví makléri aj v súčasnosti.   

Ak chcete využiť moje skúsenosti a informácie vo svoj prospech, alebo chcete byť realitným maklérom, neváhajte ma kontaktovať 0918 47 21 84 alebo tu. Rád sa s Vami stretnem na dobrej káve.

Stiahnite si zadarmo

Stiahnite si zdarma knihu " 7 najčastejších chýb " a vyhnete sa prešľapom pri predaji.

spracovaním osobných údajov