5 MÝTOV OKOLO HYPOTÉK
11. 06. 2018

5 MÝTOV OKOLO HYPOTÉK

Hypotekárny úver je často jedinou formou dlhu, ktorou je väčšina ľudí ochotná prijať. Niektorí však na túto pôžičku nazerajú príliš ružovými okuliarmi a myslia si, že dostanú niekoľko desiatok tisíc na počkanie a bez práce. Lenže tak to nie je. Poďme sa spoločne pozrieť na 5 najčastejších mýtov, ktoré sa okolo hypotekárnych úverov objavujú.

 

Mýtus č. 1: AJ S PRÁZDNOU PEŇAŽENSKOU DOSTANEM KOĽKO CHCEM

Žiadať o hypotéku bez akýchkoľvek úspor? Teraz už to nie je možné a predovšetkým, nie je to ani zodpovedné. Ak sa zadĺžíte, je dobré mať finančnú rezervu. Prečo? Pre situácie ktoré život prinesie a človek s nimi nepočíta.

 

Mýtus č. 2: SCHVÁLENIE HYPOTÉKY UŽ JE LEN FORMALITA

Predstava, že prídete k prepážke v banke, požiadate si o hypotéku a za pol hodinky odchádzate s tučným balíkom peňazí vo vrecku je pomerne utopistická. Než vám banka požičia nejaké peniaze, predchádza tomu veľa papierovania, dokumentovania najrôznejších dokumentov, potvrdzovanie príjmov zo strany zamestnávateľa, odhady nehnuteľnosti ...

 

Mýtus č. 3: ČO NAJSKÔR TO SPLATÍM A UŠETRÝM

Čím skôr je dlh splatený, tým menej zaplatíte na úrokoch. Pravdaže tým vyššiu budete mať aj mesačnú splátku. Pokiaľ máte dostatočný príjem, nie je to žiadny problém ale iná situácia nastáva vo chvíli, keď s takou splátkou sotva vyjdete. Preto je lepšie dobu splatnosti trochu natiahnuť a skôr si šetriť bokom nejakú rezervu, ktorú môžete využiť hneď po skončení doby fixácie. Potom je totiž možné hýbať ako s výškou splátok, tak s dobou splatnosti. A navyše nebudete žiť niekoľko desiatok rokov v strachu, že sa vám rozbije práčka a vy nebudete mať na novú.

 

Mýtus č. 4: PREDAJNÁ CENA = ODHADOVANÁ CENA

Mnoho ľudí sa domnieva, že im banka požičia toľko, koľko zaplatí predávajúcemu nehnuteľnosti. Ale tak to nie je. Banka sa neriadi predajnou cenou, za ktorú ste nehnuteľnosť zaobstarali ale tzv. odhadovanej ceny, ktorú určí odhadca banky. A tá sa môže často líšiť až o niekoľko tisíc eur.

 

Mýtus č. 5: VŠETKO SI ZARIADIM A OBEHÁM SÁM

Je to tiež možný variant ale pripravte si veľa dní dovolenky. Podpisom úverovej zmluvy proces zďaleka nekončí ale je potrebné zariadiť veľa ďalších vecí ako je napríklad poistenie, zapísanie nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností, dôsledná kontrola všetkých zmlúv, úschova peňazí ...

 

Ak predávate alebo kupujete nehnuteľnosť, vyberte si profesionála, ktorý vám rád poradí so všetkým potrebným.

Vlastimil Beseda
Autor: Vlastimil Beseda

Chcete predať váš byt, rodinný dom, pozemok lepšie a za viac ?

Toto osobný web realitného makléra, v ktorom okrem predaja pomáham radami zadarmo.

Získate tu praxou overený návod, ako predať vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu, ale aj odpovede na vaše otázky týkajúce sa nielen predaja nehnuteľností, realitné tipy, články a iné zaujímavosti. Verím, že vám to pomôže v rozhodovaní a že si na predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

V dnešnej rýchlej dobe sú kvalitné informácie veľmi dôležité. Za každým predajom nehnuteľnosti sa totiž skrýva ľudský príbeh. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani maklér. 

Záleží mi na vykonaní kvalitnej práce a na spokojnosti klienta. A zároveň dbám na svojom dobrom mene a povesti. Preto, ak si myslíte, že budem s vami vo všetkom súhlasiť, tak ani nečítajte ďalej a radšej si nájdite iného makléra.

Počas mojej 10 ročnej praxe som zrealizoval viac ako 350 predajov a prenájmov, či už ako realitný maklér, alebo ako majiteľ realitnej kancelárie BV REAL so svojími maklérmi.

Vyškolil som 12 realitných maklérov, viacerí z nich sú spoľahliví makléri aj v súčasnosti.   

Ak chcete využiť moje skúsenosti a informácie vo svoj prospech, alebo chcete byt realitným maklérom, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem na dobrej káve.

E-book zadarmo

Stiahnite si " 7 najčastejších chýb " a vyhnete sa prešľapom pri predaji.

spracovaním osobných údajov

E-book zadarmo

Stiahnite si " 7 najčastejších chýb " a vyhnete sa prešľapom pri predaji.

spracovaním osobných údajov