3 najväčšie podvody realitných maklérov
14. 02. 2018

3 najväčšie podvody realitných maklérov

Budem úprimný. V každom odbore sa nájdu nečestní ľudia. Či už si idete kúpiť auto, idete na dovolenku, alebo predávate nehnuteľnosť.

Úlohou tých, ktorí pracujú predovšetkým pre klienta je, informovať ho o všetkých možných nástrahách.

Tu sú 3 najčastejšie nekalé praktiky z oboru realít.

 

1. Kúpim byt v tejto lokalite

 

Už roky známy trik, kedy narazíte na letáčik či inzerát tohto typu. Zavoláte na číslo a až počas schôdzky sa dozviete, že sa jedná o makléra. Že je to nepoctivý spôsob práce je úplne zrejmé.

 

2. Ja na to mám kupca

 

To už je dnes klasická otrepaná fráza. Používa sa predovšetkým preto, že takýto argument majitelia radi "počujú". Skutočnosť je ale taká, že je to len spôsob, ako sa dostať až k vám domov.

 

3. Nereálna cena

 

Mnoho realitných maklérov sľúbi či odsúhlasí majiteľovi nereálnu cenu za predaj. Dôvod je prostý, týmto sľubom naláka majiteľa na podpis exkluzívnej zmluvy a potom už ho len manipuluje, aby snížil cenu.

 

Ak sa stretnete s podobnou praktikou, odporúčam ihneď schôdzku ukončiť. Rovnako, ako keď sa otočíte na päte v autobazári, v ktorom sa vám niečo nepozdáva.

 

Je nutné ale dodať, že na nepoctivé správanie narazíte aj v prípade, že sa rozhodnete predávať nehnuteľnosť sami. Dnes už existujú internetové portály, kam si môžete zadať svoj inzerát. Problém je v tom, že za ich "sprostredkovanie" nenesú žiadnu zodpovednosť a vy môžete svojou neznalosťou urobiť chybu a prísť o veľké peniaze. A oni vám nepomôžu.

 

Ako sa teda na tom realitnom trhu orientovať? Rovnako, ako na každom inom. Potrebujete dobre predať nehnuteľnosť, auto...?

- Spýtajte sa svojich známych na skúsenosti.

- Hľadajte na internete a zisťujte si informácie.

- Neverte nereálnym sľubom a nedôveryhodným reklamám.

Proste len jednoducho používajte sedliacky rozum. A pýtajte sa. Ak to s vami niekto myslí dobre, rád sa s vami stretne a poradí. Až potom sa rozhodnite a urobte prvý krok.

 

Máte otázku? Opýtajte sa ma.

Vlastimil Beseda
Autor: Vlastimil Beseda

Chcete predať váš byt, rodinný dom, pozemok lepšie a za viac ?

Toto osobný web realitného makléra, v ktorom okrem predaja pomáham radami zadarmo.

Získate tu praxou overený návod, ako predať vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu, ale aj odpovede na vaše otázky týkajúce sa nielen predaja nehnuteľností, realitné tipy, články a iné zaujímavosti. Verím, že vám to pomôže v rozhodovaní a že si na predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

V dnešnej rýchlej dobe sú kvalitné informácie veľmi dôležité. Za každým predajom nehnuteľnosti sa totiž skrýva ľudský príbeh. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani maklér. 

Záleží mi na vykonaní kvalitnej práce a na spokojnosti klienta. A zároveň dbám na svojom dobrom mene a povesti. Preto, ak si myslíte, že budem s vami vo všetkom súhlasiť, tak ani nečítajte ďalej a radšej si nájdite iného makléra.

Počas mojej 10 ročnej praxe som zrealizoval viac ako 350 predajov a prenájmov, či už ako realitný maklér, alebo ako majiteľ realitnej kancelárie BV REAL so svojími maklérmi.

Vyškolil som 12 realitných maklérov, viacerí z nich sú spoľahliví makléri aj v súčasnosti.   

Ak chcete využiť moje skúsenosti a informácie vo svoj prospech, alebo chcete byt realitným maklérom, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem na dobrej káve.

E-book zadarmo

Stiahnite si " 7 najčastejších chýb " a vyhnete sa prešľapom pri predaji.

spracovaním osobných údajov

E-book zadarmo

Stiahnite si " 7 najčastejších chýb " a vyhnete sa prešľapom pri predaji.

spracovaním osobných údajov